Verticale

Żaluzje pionowe (znane również jako verticale) to niezwykle ważny element wystroju wnętrza sprawdzony w niezliczonej ilości biur i instytucji. Są one praktycznym, komfortowym i estetycznym rozwiązaniem.

Verticale stanowią świetną ochronę pomieszczeń przed zbyt dużym przegrzaniem w słoneczne dni. Dzięki płynnemu regulowaniu położenia pasów świetnie umożliwiają dostosowanie oświetlenia do potrzeb osób będących w środku pomieszczenia.

Verticale stosowane są również jako przegroda pomieszczeń lub jako drzwi. Istotną zaletą żaluzji pionowych, oprócz możliwości obracania lameli, jest możliwość przesuwania ich w lewą i prawą stronę, oraz od i do środka. To czyni je wyjątkowo funkcjonalnymi i łatwymi w obsłudze. Coraz częściej żaluzje pionowe wyposażane są w sterowania elektryczne. Verticale mogą być instalowane poziomo lub ukośnie. Ich szyny mają kształt prosty, ale mogą też być gięte na wymiar. Na rynku europejskim dominują żaluzje pionowe z lamelami tekstylnymi. Wyjątkiem pod tym względem jest Belgia i Holandia, gdzie bardziej popularne są lamele PCV w żaluzjach pionowych.

Kontrola nad światłem

Komfortowe dostosowanie światła przenikającego do wnętrza poprzez ustawienie kąta odchylenia lamel oraz zakresu rozsunięcia żaluzji.

Rodzaje montażu

Wybór sposobu montażu – naścienny lub sufitowy.

Szerokie zastosowanie

Żaluzje pionowe doskonale sprawdzą się w przestrzennych, wysokich pomieszczeniach, a także jako element dzielący wnętrze.

Vertical jako dekoracja pomieszczenia

Atrakcyjna kolekcja tkanin, pozwala dobrać żaluzję do pomieszczenia w zależności od jego przeznaczenia – sala konferencyjna, biuro, mieszkanie.